Kalendarz wydarzeń

Koncert zespołu Sagittarius
Czwartek, 25. Czerwiec 2015, 19:00
Kontakt 32 6122 368

plakat sagitarius
 Sagittarius – polski zespół blues rockowy założony w 1977 roku w Nowej Dębie.
Zespół, w którego w latach 1977–1979 w skład wchodzili Mirosław Jeżyk, Jerzy Lubera, Wiesław Widz, Wojciech Jasiński i Mariusz Moskalewicz, grał muzykę progresywnego rocka w stylu Genesis i Yes.
W 1981 roku grupa zaistniała w zupełnie odmienionym składzie pod wodzą Roberta Lubery i grając muzykę blues rockową. Zespół został laureatem Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Piosenki "OMPP" we Wrocławiu 84/85. Dzięki zajęciu 9. miejsca w tym przeglądzie zagrał jako laureat "Złotej Dziesiątki" na Festiwalu w Opolu w koncercie "Debiuty" 1985. Grupa była także uczestnikiem Festiwalu w Jarocinie (występ nagrany przez radiową "Trójkę"), Blues TOP Sopot, Jesień z Bluesem, FAMA, Rawa Blues oraz Muzycznego Campingu w Brodnicy.
Utwory "Deszczowy blues" i "Stary jeep" często gościły na antenie krajowych stacji radiowych, a także znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów Uniwersytetu Columbia w USA.
W latach 80. ubiegłego wieku Sagittarius występował na wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. Akompaniował podczas trasy koncertowej Tadeuszowi Nalepie.
Od 2011 roku zespół ponownie wznowił działalność w składzie: Robert Lubera, Andrzej Paprot, Andrzej Kosiorowski i Mariusz Moskalewicz.

Miejsce Dwór Zieleniewskich
cena: 15 zł

Cofnij