Kalendarz wydarzeń

Jazz z Wami - Kuba Płużek Quartet
Niedziela, 4. Marzec 2018, 19:00
Kontakt 32 6122 368, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Jazz z Wami" to nowy festiwal jazzowy, który ma na celu promocję polskiego jazzu. Myślą przewodnią projektu jest popularyzacja przede wszystkim polskich artystów tworzących improwizowaną muzykę jazzową, a w szczególności tych młodych, stojących na początku swojej drogi artystycznej. W Dworze Zieleniewskich wystąpi Kuba Płużek Quartet w składzie: Kuba Płużek - fortepian, Dawid Fortuna - perkusja, Max Mucha- kontrabas, Marek Pospieszalski - saksofon tenorowy i sopranowy.

Kuba Płużek – pianista i kompozytor
Urodzony w 1988 roku w Krakowie, studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
To jeden z najbardziej utalentowanych i twórczych instrumentalistów na polskiej scenie muzycznej. Jego twórczość charakteryzuje wielka muzyczna wyobraźnia, idealne panowanie nad instrumentem i piorunująca siła wyrazu.
Niepokorna postać muzycznego światka i jednocześnie śmiały wirtuoz, który w porywających kompozycjach łamie i rozrywa frazy, z wyczuciem balansuje na cienkiej linii zachowania harmonii oraz otwiera przed słuchaczem świat prawdziwego jazzu z najwyższej półki. Jego debiut jest porównywalny z osiągnięciami jego wybitnych kolegów po fachu zza Wielkiej Wody.
Finalista Montreux Piano Competition, nominowany do nagrody Fryderyk 2015, zwycięzca i finalista najważniejszych polskich oraz międzynarodowych konkursów jazzowych.

jazz kuba płużek quartet

 

Miejsce Dwór Zieleniewskich
bilety 30 zł

Cofnij