Kalendarz wydarzeń

Koncert Noworoczny w "Sokole"
Wtorek, 1. Styczeń 2019, 16:00
Kontakt 32 6110 621

Zabieramy Państwa w podróż do romantycznego Wiednia i roztańczonego Budapesztu, magicznego świata operetki i ognistego czardasza, gdzie rozbrzmiewać będą radosne utwory klasyków wiedeńskich oraz muzyka węgierska. W cudownych dźwiękach usłyszymy: szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana oraz odgłosy żywiołowych tańców węgierskich. Znamienite kompozycje w wykonaniu Orkiestry Salonowej Royal Strauss Orchestra oraz solistów międzynarodowych scen operowych i operetkowych, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca, czardasza prezentując niezwykły kunszt wokalny, wykreują dla Państwa najwspanialsze duety miłosne i niezwykle wirtuozowskie kaskady dźwięków muzyki Austro-Węgier. Ta niezwykła gala wzbogacona będzie wirtuozerską grą Maestro Artura Banaszkiewicza. Wystąpia także: Swietłana Kalinichenko i Roman Korentz.
ARTUR BANASZKIEWICZ - skrzypek, kompozytor, aranżer. Występuje od piątego roku życia. W 1985 roku zdobył pierwsza nagrodę na Konkursie Młodych Skrzypków w Koszalinie. W latach 1988-1990,jako stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki studiował w Konserwatorium im. P.Czajkowskiego w Moskwie. W tym czasie brał udział w mistrzowskich kursach interpretacji gry skrzypcowej w Lancucie (prof. M. Rusin) i w Bydgo-szczy (W. Pikajzen). Oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego
Artur Banaszkiewicz prezentuje publiczności często własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych, chętnie słuchanych
utworów z różnych obszarów muzyki (m.in.: "VIVA STRAUSS!","IRISH DREAM","LA FIESTA MEXICANA","SKRZYPEK NA DACHU", "CAN-CAN", "MY FAIR LADY","HAVAH NAGILAH","OCZY CZARNE","KALINKA"). Szczególnie dużym powodzeniem w Polsce i za granica cieszy się koncert - show zatytułowany "WIECZOR W KRAINIE CZARDASZA", składający się z utworów inspirowanych folklorem cygańskim i żydowskim. Idea koncertu przyciągnęła uwagę mediów, czego rezultatem był udział w licznych programach radiowych i telewizyjnych, zaowocowała występami na wielu festiwalach muzycznych w prestiżowych salach koncertowych (m.in.
Lincoln Center w Nowym Jorku, Sala Kongresowa w Warszawie, Berlinska Filharmonia i Lipski Gewandhaus) a także współpraca z wybitnymi postaciami życia muzycznego w Polsce (mi.in. z W. Malickim, V. Brodskim, A. Maliszewskim, J. Karwowskim). Artur Banaszkiewicz intensywnie koncertuje i poszerza swój repertuar, dzieląc się swoimi muzycznymi fascynacjami i kreacjami z publicznością na całym świecie.

koncert noworoczny 2019

Miejsce Dom Kultury "Sokół"
bilety 60 zł

Cofnij