Kalendarz wydarzeń

Light Night Sessions: Stanisław Słowiński i Franek Raczkowski
Piątek, 15. Maj 2020, 19:00
Kontakt 32 6121 497

W kolejnym piątkowym wieczorze Ligh Night Sessions: duet Stanisław Słowiński i Franek Raczkowski.

slowiński

 Stanisław Słowiński skrzypek, kompozytor, producent muzyczny. Od 15 roku życia nieustannie na scenie.
Gra przeszło 100 koncertów rocznie odwiedzając sceny całego świata; m.in.: Polska, Hiszpania, Węgry, Serbia, Islandia, Niemcy, Chiny, Korea Południowa, Chile, Capo Verde, Mongolia.
Albumy nagrane dla prestiżowego labelu - Hevhetii spotkałī się z uznaniem publiczności i krytyków muzycznych, a ich trasy promocyjne objęły przeszło 100 koncertów na terenie Europy, Ameryki Południowej, Azji.
Regularnie współpracuje z projektem Jazzpopolsku i jest jednym z najczęściej koncertujących w Azji przedstawicieli polskiej sceny - zapraszany na trasy koncertowe corocznie nieprzerwanie od 2016 roku.
Laureat Grand Prix 39. Jazz Juniors 2015.
Laureat Nagrody Publiczności na I Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta.
Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014.
Wielokrotnie nominowany w kategoriach "Skrzypce" oraz "Nowa nadzieja" w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum.
Najnowszy album - Visions Violin Concerto live at ICE Kraków nagrany został z udziałem jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie - AUKSO pod batutą wybitnego dyrygenta - Marka Mosia.
Trasa koncertowa promująca wydawnictwa objęła prawie 100 koncertów w krajach takich jak Polska, Chiny, Mongolia, Niemcy, Szwajcaria i była największym tego typu wydarzeniem sezonu polskiej sceny jazzowej.
www.stanislawslowinski.pl

Franciszek Raczkowski pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista.Improwizator, w niezwykły sposób wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość. Jego grę można usłyszeć na kilku różnorodnych stylistycznie albumach (m. in.'Time' Przemka Kleczkowskiego i 'Hala' zespołu Królestwo Beskidu) oraz w muzyce zespołów Vibe Quartet, Follow Dices, z którymi zdobył wiele nagród (Krokus Jazz Festival, Hanza Jazz Festival, Sibiu Jazz).
Jest również laureatem VIII Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jego debiutancki album (Franciszek Raczkowski Trio - Apprentice, wydawnictwo ForTune), zyskał wiele przychylnych opinii w środowisku muzycznym. Jan Ptaszyn Wróblewski stwierdził, że to muzyka z wielkimi nadziejami na przyszłość.Ta sama muzyka znalazła się, obok nagrań Sławka Jaskułke, Leszka Możdżera i Michała Tokaja, w japońskim wydaniu zestawiającym dokonania polskich pianistów (Polish Pianism, wydawnictwo CorePort, 2017).

Miejsce facebook: @TCKwTrzebini oraz @LiveNightSessions
.

Cofnij