8 stycznia 2024 o  godz. 17:30 zapraszamy na program pn. "Baby górą" zapraszamy do Domu Kultury "Sokół" w Trzebini.

baby górą

Kabaret „Czarna Rękawiczka” powstał w październiku 2011 roku i skupia grupę artystów – studentów oświęcimskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Swój pierwszy program pt. „Być albo nie być, czyli jak polubić Nasz Trzeci Wiek” zaprezentowali w maju 2012 roku podczas jubileuszu 15-lecia działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W 2013 roku przygotowali „Słodko-kwaśne lekarstwo na duszę, czyli za co „Czarna Rękawiczka” kocha Gałczyńskiego” oraz „Są dwa światy, czyli galimatias damsko-męski”, za który zdobyli III miejsce w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Teraz My” w Warszawie.
W czerwcu 2014 roku „Czarna Rękawiczka” zaprezentowała program pt. „Polska DeLuxe, czyli wspomnienia z PRL-u”, za który zdobyli – podczas I Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów w październiku 2014 roku – I nagrodę w kategorii kabaret oraz Grand Prix – Nagrodę Prezydenta Miasta Oświęcim.
W 2015 roku odbyła się premiera „Jesteśmy na wczasach, czyli coś dla duszy, coś dla ciała”, a w lutym 2016 roku – z okazji 5-lecia działalności – seniorzy wystąpili z programem pt. „Przeżyjmy to jeszcze raz”.
Podczas odbywających się w październiku 2016 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury III Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów Kabaret „Czarna Rękawiczka” zdobył nagrodę w kategorii kabaret za program „Miłość i mrok”, a podczas IV Tygla Teatralnego również w październiku 2016 roku wystąpił z programem pt. „Najlepszy sposób na liczenie lat, durnieć wolniej niż ten świat”.

W lutym 2022 roku, z okazji jubileuszu 10-lecia działalności, kabaret zaprezentował program pt. „Kochajmy się”