Willa NOT

zdjecie

 Dom Kultury Willa NOT w Trzebini-Sierszy
 ul. Grunwaldzka 108
 32-540 Trzebinia
 tel. 788-055-364
 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 Kierownik Domu Kultury - Bożena Chojowska

  facebook 256  facebook.com/DKWillaNOT

Nasze rośliny miododajne rosną jak na drożdżach🌻🌻🌿🌿 Jeszcze chwile poczekamy do 15 maja i będzie można je wysadzić do gruntu 🙂 a dlaczego po 15 ? Bo jeszcze może być zimno przed nami kilka dni nazywanych przez doświadczonych ogrodników "Zimni ogrodnicy" i "Zimna Zośka". Są to chłodniejsze dni, które przypadają w męskie imieniny – stąd też zimni ogrodnicy mają konkretne imiona:· Pankracy (12 maja),· Serwacy (13 maja) oraz· Bonifacy (14 maja).W maju nie wolno nam zapomnieć o jeszcze jednym imieniu, przez wielu ogrodników uważanym za najgroźniejsze – Zimna Zośka! To nazwa określająca 15 maja. Dlatego doradza się wysadzać i siać rośliny, które szybko kiełkują dopiero po 15 maja.

Eko szklarnia doskonała na przyspieszenie wzrostu naszych roslin miododajnych :)

Dobra sierszańskie należały w XIX wieku do rodziny Potockich linii krzeszowickiej. Jej przedstawiciel Andrzej Potocki namiestnik Galicji poczynił tu szereg ważnych inwestycji, które dały impuls do rozwoju przemysłu ciężkiego w naszym regionie .