Na koncert bluesowy w wykonaniu zespołu Br Band zapraszamy do Dworu Zieleniewskich. Gościem specjalnym będzie Jerzy Styczyński
8.02.2024, godz. 19:00
bilet: 50 zł
 do nabycia w Dworze Zieleniewskich tel. 32 6122 368, w Domu Kultury "Sokół" tel. 32 6110 621 oraz na kupbilecik.pl

2024 02 08 tłusty czwartek

BR BAND (Bogdan Rumiak Band) jest naturalną kontynuacją obecnego przez wiele lat i doskonale znanego w środowisku bluesowym zespołu Mr. Blues. Centralną postacią składu jest Bogdan Rumiak – wywodzący się z Żor gitarzysta, wokalista, autor tekstów i muzyki, pasjonat bluesa, promotor i organizator wielu koncertów oraz festiwali, np. Rybnik Blues Festiwal oraz aktualnie Żorski Amok Bluesowy.

Twórczość zespołu to przede wszystkim autorskie kompozycje oraz teksty oparte na nowoczesnym połączeniu bluesa, funky oraz rock'n'rolla. Podczas koncertów znajdziemy również czysto bluesowe utwory własne, jak również innych wykonawców w nowych, często zaskakujących aranżacjach. Koncerty grupy charakteryzują się żywiołowością, brawurowymi solówkami każdego instrumentalisty, doskonałą energią oraz interakcją z publicznością. Dodatkowym atutem zespołu jest posiadanie w składzie organów Hammonda, które z bluesem kojarzą się nieodzownie, jednak rzadko goszczą na polskich scenach w pełnym wymiarze.

BR Band zagrał w swojej historii wiele koncertów na najważniejszych polskich festiwalach bluesowych, m.in.Rawa Blues Festival (dwukrotnie Mała Scena), Suwałki Blues Festival, Blues Express, Podlaski Maraton Bluesowy, Żorski a-Mok Bluesowy oraz w najważniejszych klubach bluesowych. Zespół ma koncie również występy za granicą (Czechy, Słowacja) i zaliczany jest do najczęściej koncertujących składów bluesowych w Polsce, a Dziennik Zachodni określił ich jako „jeden z najciekawszych śląskich zespołów bluesowych".