W ramach projektu Jazz z Wami zapraszamy na koncert jazzowy w wykonaniu Mateusz Pałka Trio w składzie: Mateusz Pałka - fortepian, Piotr Południak - kontrabas, Patryk Dobosz - perkusja.
17 maja 2024 o godz. 19:00
Dwór Zieleniewskich w Trzebini, ul. Marszałka Piłsudskiego 47 a
Bilety: 60 zł
Rezerwacja i sprzedaż: Dwór Zieleniewskich tel. 32 6122 368, Dom Kultury "Sokół" tel. 32 6110 621 oraz kupbilecik.pl

Mateusz Pałka, związany z krakowskim środowiskiem pianista, improwizator i kompozytor jest jednym z przedstawicieli obiecującej grupy zdolnych jazzmanów, których obecność na scenie gwarantuje, że polska szkoła jazzu, to hasło wciąż aktualne. W MATEUSZ PAŁKA TRIO, jednym z kilku projektów tego muzyka, liderowi towarzyszą Piotr Południak na kontrabasie i Patryk Dobosz na perkusji – obaj z własnymi sukcesami na polskich i międzynarodowych scenach.
„Melodies. The Magic Mountain” jest drugą płytą tego składu, którego członkowie zdążyli się już zaprezentować fanom jazzu w kilkunastu krajach, na trzech kontynentach, jako wrażliwi artyści o niezwykle lirycznym podejściu do tworzonej przez siebie muzyki.
Kilkuletnia wspólna praca daje w przypadku muzyki jazzowej możliwość komunikowania się na poziomie porozumienia ponad słowami. To szczególnie istotne w przypadku olbrzymiej dbałości o każdy szczegół akustycznego brzmienia, co jest wyjątkowo ważne dla Mateusza Pałki w procesie komponowania nowych utworów.
Nowy album MATEUSZ PAŁKA TRIO inspirowany jest poezją, powieścią, malarstwem, naturą, muzyką klasyczną i jazzową, czyli wszystkim tym, co serwuje nam współczesny świat.

2024 05 17 jazz z wami pałka